Zeka Eğitim Programı (ZEP)

Zeka Eğitim Programı (ZEP)

Programın Amacı;

Öğrencilerin öğrenme hızlarını dikkate alıp öğrenciye uygun çalışmalar hazırlamak Daha fazla kaynak ihtiyacını gidermek İlgi ve yeteneklerine göre yönlendirilme durumlarını tespit etmek Eğitim yöntemlerinin zenginliği öğrenci ihtiyacına uygun olarak hazırlayıp öğrenme alanlarını belirlemek Öğrenciyi aktif kılan etkinlikler ve materyallerle zenginleştirmek Üst düzey zihinsel beceriler içeren etkinlikler hazırlamak Uygulama ağırlıklı etkinliklerle öğrenciyi hayatın içinde kılmak Merak duygularının tatmin etmek Zekâ alanları belirleyip o alanlara uygun eğitim ortamı oluşturmak amacıyla 5 farklı ders ile öğrencilerin yetenekli olduğu alanları tespit etmek.

Üretkenlik (Creativity)

Üretkenlik; çocukların öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirmelerine yardımcı olur. Öğrenmeyi eğlenceli hale getirir, etkili güdüleyici nitelik taşır.

Mantık ve düşünme hatalarından kaçınabilme - Dikkat ve konsantrasyon Etkinlik çeşitliliğimiz

Her öğrenci benzersizdir, bu yüzden Yedi Vadi Okulları Özel İlkokulu bireysel gelişimi yakından takip eder. Öğrencilerin güçlü yönleri ve zorlukları belirlenir, böylece onları en iyi şekilde desteklemek mümkün olur.