Kampüste Yaşam

Yemek

Okulumuzun kuruluş felsefesine dayanarak ve istenilen düzeyde gıda güvenliği ve kontrolünü sağlama konusunda yaşadığımız zorluklar nedeniyle, kantin hizmeti sunmama kararı almış bulunmaktayız. Kantinlerin, gıda hizmeti sunmayan okullarda kazanç amacıyla ve ihtiyaç olarak görülmesine karşın, biz bu hizmetin daha çok zararlı olduğunu düşünüyoruz. Okulumuz, çocuklarımıza sağlıklı ve yeterli beslenme imkanları sunarak, kantine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve bazı durumlarda ikindi kahvaltısı gibi öğünler sağlamaktayız. Tüm bu öğünler, okulumuz bünyesinde bulunan mutfakta, deneyimli şeflerimiz tarafından hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Kullandığımız gıdalar, dondurulmuş veya bulyon içermeyen ve son kullanma tarihine yakın olmayan ürünlerdir. Yemek listelerimiz, mevsime, bölgeye, kültürel özelliklere ve toplumumuzun damak zevkine uygun olarak gıda mühendislerimiz tarafından dikkatle hazırlanmaktadır. Ayrıca, ürünlerimizin güvenliğini ve kalitesini belgelemek adına, Gıda Tarım Bakanlığı’nın önerdiği miktarlarda numuneleri en az 72 saat bekletmekteyiz. Ülkemizde zaman zaman yaşanan gıda güvenliği ihlallerinin aksine, okulumuz hem resmi kurumlar hem de iş birlikçilerimiz tarafından onaylanmış ve %100 güvenli gıda tüketimi sağlayan bir kurum olmanın gururunu yaşamaktayız.

Okulumuz, gelişmiş gıda güvenliği sayesinde kantine gerek duymadan, öğrencilere yerinde hazırlanan sağlıklı yemekler sunmaktadır.

Okulumuz, öğrenci güvenliği ve konforu için kaliteli servis hizmeti sunar; bilinçli sürücüler ve deneyimli personelle öğrenciler evden okula güvenle taşınır.

Servis

Okulumuz, kurumsal kalite standartlarımıza uygun, özenle seçilmiş bir servis hizmeti sunmaktadır. İş ortağımız olan servis şirketiyle sadece hizmetin sunumunda değil, zihniyet ve beklentilerde de ortaklık kurarak servis kalitemizi üst seviyelere taşımaktayız. Her gün, güvenlik ve sorumluluk bilinciyle donatılmış, yüksek model ve konforlu araçlarımız, deneyimli öğretmenlerimiz veya servis hosteslerimiz eşliğinde, öğrencilerimizi güvenle evlerinden alıp okulumuza ulaştırıyor ve gün sonunda aynı özenle ailelerine teslim ediyoruz. Çocuklarımızın güvenliğini her zaman en ön planda tutuyoruz, onları sadece birer birey olarak değil, aynı zamanda değerli birer emanet olarak görüyoruz. Ülkemizde öğrenci taşımacılığında yaşanan ihmallere karşı dikkatli bir yönetim anlayışı ile hareket ediyor, güvenilir, yetkin ve sorumlu taşıma hizmeti sunmayı ilke ediniyoruz.

Güvenlik

Okulumuzun güvenliği ve eğitim alanımızın korunması, hem bizler için hem de bizlere en değerli varlıklarını emanet eden aileler için son derece kritik bir öncelik taşımaktadır. Bu bilinçle, sadece yetkin ve sertifikalı güvenlik personelimizle değil, aynı zamanda her köşesi 24 saat boyunca dikkatle izlenen kapalı devre kamera sistemimizle okulumuzun her alanını titizlikle koruyoruz. Pandemi koşullarına özel verdiğimiz eğitimler sayesinde, güvenlik ekibimiz, okulumuzun sağlık ve güvenliğini hiçbir dış etkenin riske atmasına izin vermemek için, sıkı kontrol ve dışarıdan girişlere karşı özellikle dikkatli bir yaklaşım sergilemektedir.

Okulumuz, güvenliği sağlamak için deneyimli personel ve 24 saat kamera sistemi kullanmakta, sağlık önlemleri kurallarıyla ziyaretçi ve dış etki kontrolü yapmaktadır.

Okulumuz, üst düzey hijyen standartları ve deneyimli ekibiyle "Beyaz Bayrak" ve "Güvenli Okul" ödülleri kazanmıştır.

Hijyen

Okulumuz, hijyenin gıda güvenliğiyle eş değer bir öncelik olduğunu benimseyerek, bu alanda gerekli özeni ve dikkati en üst düzeye çıkarmıştır. Lavabolarımız başta olmak üzere, okulumuzun her köşesi, son teknoloji temizlik ekipmanları ve deneyimli personel eliyle titizlikle temizlenmekte; personelimiz, hijyen konusunda özel eğitimler alarak gerekli sertifikalara sahip olmuştur. Bursa’da, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının denetimlerinden başarıyla geçerek 2019 yılından itibaren üç yıl süreyle “Beyaz Bayrak” sahibi olan okulumuz, eğitim, beslenme, ve hijyen standartlarında öncü bir kurum olarak, “Güvenli Okul” unvanını da gururla taşımaktadır.

Kıyafet

Eğitim kurumumuz olarak, sunulan hizmetler arasında öğrencilerimizin giyimine de büyük önem veriyoruz; kıyafetlerimizi, kurumsal kimliğimizi tamamlayan, kalite, hijyen ve ergonomiye odaklanarak özenle seçiyoruz. Kıyafet seçiminde hem kurumsal estetiğimizi yansıtan renk ve tasarımları dikkate alıyoruz hem de velilerimiz üzerindeki mali yükü en aza indirgeyerek, organik veya lüks marka gibi ek maliyetli alternatiflerden kaçınıyoruz. Çocuklarımızın günlük yaşamda rahatlıkla kullanabilecekleri, fonksiyonel ve estetik kıyafetler üretme anlayışımızla hareket ediyoruz.

Eğitim kurumumuz, kıyafetleri kalite, hijyen ve rahatlık odaklı sunarken, ek maliyet yaratmayıp günlük kullanım için ideal tasarımlar üzerine yoğunlaşmaktadır.

Okulumuz, prestijli kaynaklardan sağladığı eğitim materyalleri ile kalite ve ergonomiyi ön planda tutarken, ticari olmayan yaklaşımı ve sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencileri özgür ve erdemli bireyler olarak yetiştiriyor.

Kaynak

Okulumuz, uluslararası standartlara uygun, nitelikli eğitim öğretim materyallerini ve kaynaklarını dünyaca ünlü yayın kuruluşlarından, özellikle Cambridge ve Oxford gibi prestijli kurumlardan temin etmekte ve yabancı dil eğitimimizi CEFR standartlarında, konuşma odaklı ve edindirme yöntemiyle sunmaktadır. Öğretmenlerimiz, bu kaynakları etkin bir şekilde kullanabilmek için aynı kuruluşlar tarafından özel olarak eğitilirken, yabancı dil sınavlarımızı da bağımsız kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Eğitim faaliyetlerimizde, yeni nesil eğitim anlayışına uygun, yerli yayın ve materyalleri önceliklendirerek, ticari kaygılardan uzak, eğitimin asıl amacına hizmet eden ve ek maliyet getirmeyen bir yaklaşım benimsiyoruz. Ayrıca, eğitim teknolojileri kullanımında lisanslı ve verimli araç ve programlara öncelik vererek, kalite, ergonomi ve ekstra masrafsızlık ilkelerini temel alan bir kalite politikası izliyoruz. Bu politika, okulumuzun ticari olmayan, eğitim odaklı felsefesi ve sosyal sorumluluk projelerine olan bağlılığından ilham almakta, bu çerçevede, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlama gibi uygulamalarımızla topluma katkıda bulunuyoruz.

Bu eğitim yolculuğunda, çocuğunuzun da aramıza katılarak özgür, erdemli, entelektüel, sorumlu ve üretken bireyler arasında yer almasını sağlayacak bir eğitim sürecine adım atmasını arzuluyoruz.

Hiçbir Şey Bir Öğrencinin Geleceğini İyileştirmek İçin İyi Eğitimden Daha İyi Olamaz

Öğrencinin geleceğini şekillendirmede en güçlü araç, kaliteli bir eğitimdir. Hiçbir şey, iyi bir eğitimin sunduğu fırsatlar ve açtığı kapılar kadar değerli olamaz.